ETG

Tepelnoizolačné omietky ETG

Omietka ETG je určená do interiéru aj exteriéru s výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami, ktoré v súčasnosti nemajú na trhu konkurenta. Je vhodná pre fasádne omietanie tehlových, betónových, železobetónových, pórobetónových, sklenených, drevených a kovových podkladov. ETG je vhodný na omietanie pemzových i sadrokartónových podkladov, ktoré majú jednoduchý i zložitý tvar. Vďaka svojej objemovej hmotnosti dokáže veľmi dobre eliminovať objemové zmeny podkladových materiálov a preto je vhodný ako finálna povrchová úprava pre tepelnoizolačné murivo ako napr Ytong.

 Nová generácia tepelno-izolačných omietok ETG je v porovnaní so súčasnými omietkami viac ako 3x ľahšia, objemová hmotnosť 1m3 omietky váži podľa druhu od 340 kg do 380 kg na 1m3. Omietka vám vďaka svojej mimoriadne nízkej objemovej hmotnosti zabezpečuje výraznú úsporu tepla. Súčiniteľ tepelnej vodivosti je už po 28 dňoch od nanesenia 0,078 W /mK, po 120 dňoch od nanesenia dochádza k plnému vyzretiu fasády a súčiniteľ tepelnej vodivosti je 0,06 W /mK.

Vďaka svojím výnimočným hydrofóbnym a vzduchu priepustným vlastnostiam napomáhajú omietky ETG odstrániť vlhkosť, čím zamedzujú vzniku plesní na povrchu stien a taktiež vo vnútri konštrukcie. Vytvárajú tým zdravé a bezpečné prostredie v obytných priestoroch. Prírodná štruktúra materiálu ETG zaisťuje veľmi kvalitnú zvukovú izoláciu a v priestore aktívne napomáha k vytvoreniu akustického prostredia zabraňujúcemu ozvenám.

 V porovnaní s bežnými stavebnými izolantmi, zistíme, že ETG je pevnejší, trvanlivejší, univerzálnejší, viac odpudzuje vodu, ekologickejší a odolnejší voči mrazu, mechanickému poškodeniu a vzniku trhlín.

 Materiál neobsahuje karcinogénne látky a má certifikáty „ THE GREEN ORGANISATIOUN“, „ BLUE ANGEL“.

 

Spolu v kombinácii s tepelno izolačným náterom ThermoShield vytvorí omietka ETG komplexný zateplovací systém pre ideálne zateplenie domu.

 

Výhody

 • skrátenie aplikácie oproti bežným zatepľovacím systémom z 3 úkonov na 2 (šetríte náklady na mzdy robotníkom, prenájom lešenia a iné vydaje)
 • finálna povrchová úprava fasády už po 24 hodinách po nanesení
 • nízka objemová hmotnosť,  je 3-4x ľahšia ako bežné omietky
 • výrazné zlepšenie tepelnej pohody v byte
 • má tepelno-izolačné vlastnosti a tým pomáha výrazne znížiť náklady na vykurovanie. Súčiniteľ tepelnej vodivosti izolačnej omietky je 0,06 W /mK
 • omietka je na dotyk vždy a všade príjeme teplá
 • paropriepustná
 • nehorľavá
 • vhodné pre vyriešenie individuálneho zateplenia v panelových domoch
 • dokonale ekologické a  čisté minerálne materiály
 • dlhá životnosť materiálu s najvyššou pórovitosťou na trhu až 76%

 

Porovnanie Thermoizolácie domov polystirénom /vatou/ a thermoumom

 

 

 

 

ČO K TOMU DODAŤ?

Kontakt

VK TEAM s.r.o. - výškové práce

vkteam@centrum.sk

Štúrova 37
Lipany
08271

0918303174

Vyhľadávanie

© 2012 Všetky práva vyhradené

Vytvorte si web zdarma!Webnode